17 Aralık 2016 01:16

AKP Grup Başkanvekili: Bizde 316 tane Tayyip Erdoğan var

TBMM Genel Kurulu'nda Recep Tayyip Erdoğan gerilimi yaşandı.

AKP Grup Başkanvekili: Bizde 316 tane Tayyip Erdoğan var

Paylaş

Meclis Genel Kurulu’nda başkanlık sistemi tartışması yaşandı. AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Bizde 316 tane Recep Tayyip Erdoğan var. Biz biliyoruz ki Menderes, Demirel, Türkeş, Erbakan ve Özal da başkanlık sistemini bu ülkenin menfaati olarak ifade ettiler” açıklamasında bulundu.

Turan, TBMM Genel Kurulu'nda 2017 yılı bütçe görüşmelerinin son gününde AKP Grubu adına yaptığı konuşmada, bütçenin kendileri için sadece teknik bir kanun olmadığını belirterek, “Bütçe bizim için emanettir, demokrasinin özüdür, bütçe hesap verilebilirlik demektir” dedi.

Turan, CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici'nin konuşmasında, İnönü yerine Menderes'ten bahsetmesini beklediklerini ifade ederek, şunları söyledi:
“İlhan Kesici, 'Tayyip Erdoğan'a hak vaki olsa, Bu Anayasa değişikliğini bir tek vekil taşımaz, korumaz, kollamaz' dedi. Ben iddia ediyorum, Sayın Kesici, bizim partimiz sizin partiniz gibi değildir. Bizde 316 tane Recep Tayyip Erdoğan var. Millet arkamızda. Çünkü biz biliyoruz ki Menderes de Demirel de Türkeş de Erbakan da Özal da başkanlık sistemini bu ülkenin menfaati olarak ifade ettiler.” (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Erzincan'da 4.5 büyüklüğünde deprem

SONRAKİ HABER

‘19 Aralık'ta kullanılan kimyasal için başvurduk, raporu bekliyoruz'

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa