Öğrencilerin yılbaşı etkinliği yapması genelgeyle yasaklandı

Öğrencilerin yılbaşı etkinliği yapması genelgeyle yasaklandı

İstanbul Bahçelievler İlçe Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı, öğrencilerin 2017'ye 'merhaba' dememesi için genelge yayımladı. Gerekçe gelen şikeyetler.

İstanbul Bahçelievler İlçe Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı, öğrencilerin 2017'ye 'merhaba' dememesi için genelge yayımladı. Çıkrıkçı, gerekçe olarak gelen bilgi ve şikayetleri öne sürdü.  

İstanbul'da Bahçelievler Milli Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı imzasıyla okullara gönderilen yazıda, şikayetler gerekçe gösterilerek öğrencileri olumsuz davranışlara sevk edecek yılbaşı hediyeleşmesi, çam süslemesi gibi yeni yıl etkinliklerinin yapılmaması istendi. 

soL haber portalının aktardığına göre, yazıda şu ifadelere yer verildi: 

'PSİKOLOJİK ETKİLER YAPACAK ETKİNLİKLERİN YAPILMAMASI…' 

"Dönem ve yıl sonu olması nedeniyle dersleri engelleyecek, öğrencileri farklı alışkanlıklara ve olumsuz davranışlara sevk edecek ya da özendirecek eğlence, şans oyunu, çekiliş ve yılbaşı adı altında öğrencileri ekonomik durumlara göre farklı algılara sokabilecek (yılbaşı süslemesi, çam süslemesi vb. süslemeler gibi) psikolojik olarak öğrencileri farklı şekilde etkileyecek etkinliklerin yapılmaması ve bir aksaklığa fırsat verilmemesi hususunda gereğini rica ederim." (HABER MERKEZİ)
 

www.evrensel.net