Yüksekova'da Süheyla Es adlı kadın bıçaklanarak öldürüldü

Yüksekova'da Süheyla Es adlı kadın bıçaklanarak öldürüldü

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde Süheyle Es adlı kadın, evinde bıçaklanarak öldürüldü. Cinayeti kimin işlediği henüz bilinmiyor.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 34 yaşındaki Süheyla Es, evinde uğradığı bıçaklı saldırıyla öldürüldü. 3 çocuk annesi Süheyla Es'in 15 bıçak darbesiyle öldürüldüğü belirtildi.

Olay, dün akşam saatlerinde ilçenin Orman Mahallesi'nde meydana geldi. Süheyla Es, evde yalnız olduğu sırada kimliği belirsiz kişi veya kişilerin bıçaklı saldırısına uğradı.

Vücuduna aldığı 15 bıçak darbesi ile olay yerinde hayatını kaybeden Es'i, işten eve gelen kızı fark etti. Polis evde inceleme yaparken, Es'in cesedi se otopsi yapılmak üzere Yüksekova Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Cinayetin aydınlatılması için soruşturma başlatıldı.

Yüksekova’da 13 Mart’ta ilan edilen sokağa çıkma yasağı ve operasyonlar nedeniyle ailesiyle Van’a yerleştikleri belirtilen Süheyla Es’in, kısa bir süre önce 2 kızı ile birlikte tekrar evlerine döndükleri, Es’in eşi ve 1 oğlunun ise Van'da kalmaya devam ettikleri belirtildi. (DHA)

www.evrensel.net