Çavuşoğlu, Lavrov ve Zarif Moskova'da bir araya gelecek

Çavuşoğlu, Lavrov ve Zarif Moskova'da bir araya gelecek

Türkiye'nin Moskova Büyükelçisi Hüseyin Diriöz, Türkiye, Rusya ve İran dışişleri bakanlarının 27 Aralık'ta bir araya geleceğini doğruladı.

Sputnik'in haberine göre Rusya'nın başkenti Moskova'da gazetecilere açıklamalarda bulunan Türkiye'nin Moskova Büyükelçisi Hüseyin Diriöz, Türkiye, Rusya ve İran'ın Suriye konusunda üçlü bir görüşme gerçekleştirip gerçekleştirmeyecekleri sorusuna "Doğru, 27 Aralık'ta Moskova'da dışişleri bakanları düzeyinde böyle bir görüşme yapılması planlanıyor" yanıtını verdi.

Çavuşoğlu dün yaptığı açıklamada Türkiye, Rusya ve İran'dan yetkililerin Suriye konusunu ele almak için 27 Aralık'ta Moskova'da üçlü bir toplantı gerçekleştireceğini duyurmuştu. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hüseyin Müftüoğlu ise bu toplantıda sivillerin Halep'ten tahliyesinin de ele alınacağını söylemişti. (DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net

0 yorum yapılmış

    Yorum yapın

    Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.