Amedspor Fenerbahçe'yi konuk edecek

Amedspor Fenerbahçe'yi konuk edecek

Ziraat Türkiye Kupasında C Grubu karşılamasında Amedspor, Fenerbahçe'yi kendi sahasında konuk edecek.

Ziraat Türkiye Kupasında C Grubu karşılamasında Amedspor yarın saat 14.15’te Fenerbahçe ile Şılbe Yolu üzerindeki Amedspor Tesisleri’nde karşı karşıya gelecek. Geçen sezon Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından verilen ceza nedeniyle Çeyrek Final karşılamasında Amedspor Fenerbahçe maçına seyircisiz çıkarak kendi sahasında 3-3 berabere kalmıştı. 3-3 kaldığı maçta Amedspor maça "Çocuklar ölmesin maça da gelsin" pankartı ile çocukların ellerinde karanfillerle çıkmıştı. Amedspor Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyum’nda karşılaştığı maçta 3-1 yenilerek kupaya veda etmişti.


Amedspor C Grubunda ilk karşılaşmasında deplasman maçında Menemen Belediyespor’a 2-1 mağlup olmuştu. Amedspor kendi evinde birkez daha ağırlayacağı Fenerbahçeyi yenerek grupta ilk galibiyetini ve ilk puanını almak istiyor. Geçen Sezon sahaya alınmayan Amedspor taraftar grupları ise bu sezon takımlarını yanında olup en iyi şekilde destekleyeceklerini belirtiler.

‘MAÇIN SEYİRCİLİ OLMASI BİZİ SEVİNDİRDİ’

Amedspor Direniş Taraftar grubu Başkanı Razaman Tugay, Amedspor’un gruplara kalması kendileri için sevindirici olduğunu belirterek, geçen sezon kendilerini Ziraat Türkiye Kupası ile sınırlandırarak lig de iyi mücadele edemediklerini söyledi. Bu sezon tekrar Fenerbahçe ile karşılaştıklarını dile getiren Tugay, “İnşallah kupada ilk galibiyetimizi alacağız. Takımızı en güzel şekilde destekleyeceğiz. Biletler pahlı evet ama kimse şunu unutmasın ki şuan Amedspor’un hiçbir geliri yok. Bütün masrafları yönetim kendi cebinden karşılıyor. Bu yüzden bütün taraftarlar da biletleri alıp Amedspora destek olması gerekir. Geçen sene maç yasağı vardı. Bu maçın seyircili olması bizi sevindirdi. Burada fenerbahçeyi de izleme imkanı doğdu bize. Fenerbahçe bugün Türkiye'de bir marka olmuşsa Amedspor da Dünyada bir marka olmuş takımdır” şeklinde konuştu.

’90 DAKİKA BOYUNCA DESTEKLEYECEĞİZ’

Fenerbahçe takımını gözlerinde büyütmediklerini vurgulayan Tugay, “Diğer rakip takımlar ne ise Fenerbahçede bizim için odur. Fenerbahçenin Türkiye'de 10 milyon taraftarı varsa Amedspor’un Türkiye ve Dünyada 15 milyon taraftarı vardır. Demek ki Fenerbahçe büyük değil Amedspor büyük bir takımdır. Bütün taraftarlara çağırım şudur. Takımızı 90 dakika boyunca destekleyelim. Saha hiçbir madde atmayalım. Bilindiği üzere bütün gözler üzerimizde en ufak bir şey yaparsak saha kapatma olur buda bizim için Amedspor için iyi olmaz. Biz inançlıyız kazanacağımıza inanıyoruz” dedi. (SPOR SERVİSİ)

www.evrensel.net