İBB Meclisi Roma Parkı'na sosyal tesis yapılmasını onayladı

İBB Meclisi Roma Parkı'na sosyal tesis yapılmasını onayladı

İBB Meclisi Cihangir semtinde bulunan Roma Parkı’na sosyal tesis yapılmasına ilişkin imar plan değişikliğini onayladı.

Ezgi ÇAPA 

Beyoğlu'nun Cihangir semtinde Roma Parkı olarak bilinen alana sosyal tesis yapılmasına ilişkin imar plan değişikliği İstanbul Büyükşehir Belediye(İBB) meclisi tarafından kabul edildi. 

Sanatkarlar Parkı olarak da bilinen alana iş makinaları girmiş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan inşaat mahalle sakinleri tarafından protesto edilmişti. Arazide çıkan arkeolojik kalıntılar nedeni ile inşaat bir süre durdurulmuş ancak daha sonra Arkeoloji Müzesi kalıntıların tarihi eser olmadığına kanaat getirip inşaatın devamı için onay vermişti.

‘BU BÖLGEDE YAŞAYAN VATANDAŞLAR İSTEMİYOR’ 

İBB Meclisinde görüşülen ve CHP'li üyelerin red oyu kullandığı imar planı değişikliği için söz alan CHP'li Meclis Üyesi Ülkü Koçar, “Burada yaşayanlar bunu istemiyorlar. Burası orada nefes alabilecek bir yer. Biz burada tarihi kalıntıların olduğu yerde inşaat yapıyoruz" diye konuştu. CHP'li Meclis üyesi Hüseyin Sağ da, "Burası Cihangir'de Roma Parkı. İnsanlar sosyal tesisi yapılmasını istemediklerini söylediler. Oturuyorlar, eğleniyorlar. 'Parkı bozmayın' dediler. Önce makine sokuldu, tarihi eserler çıkınca durduruldu. Şu anda da plan değişikliği yapılıyor. Halkı sorularak yapılsın" diyerek karara itiraz etti. (İstanbul/DHA)
 

www.evrensel.net