Demirtaş: Demokratik siyaset ve barış bizim yolumuzdur

Demirtaş: Demokratik siyaset ve barış bizim yolumuzdur

Tutuklu HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP'ye yönelik gözaltı ve tutuklama furyasına dair mesaj iletti.

Tutuklu HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP'ye yönelik gözaltı ve tutuklama furyasına dair mesaj iletti. "AKP, patlayan bombaların siyasi sorumlusudur. Halka hesap vermeleri gerekir. Bizi hedef göstererek, gözaltı ve tutuklama yaparak failleri yakaladığını söyleyen iktidar bizim sorumlu olduğumuzu ispat etsin, hemen istifa edelim" dedi.

"Demokratik siyaset ve barış bizim yolumuzdur" başlıklı mesaj şöyle:

"Son günlerde HDP il, ilçe yöneticilerine, vekillerine, üyelerine yönelik gözaltı ve tutuklamalar artmıştır. Öncelikle söyleyeyim ki, gözaltılar ve tutuklamalar hukuki değildir. Arkadaşlarımız serbest bırakılmalıdır.

İktidar HDP'ye operasyon yaparak sıkışıklığını üzerinden atmaya çalışıyor. Sorumluluğu bizim üzerimize atmalarına izin vermiyoruz, bunu kabul de etmiyoruz.

Saldırıları kınama ve üstüne gitme konusunda en ufak bir tereddütümüz yoktur.

Bizi hedef göstererek, gözaltı ve tutuklama yaparak failleri yakaladığını söyleyen iktidar bizim sorumlu olduğumuzu ispat etsin, hemen istifa edelim.

AKP, patlayan bombaların siyasi sorumlusudur. Halka hesap vermeleri gerekir. Parlamentoda da her yerde de hesap vermelidirler. Önlemesi gereken onlardır. Ülkeyi bu şekilde yönetenler de onlardır.

Bizler demokratik siyasette güçlü bir şekilde ısrar ediyoruz. Demokratik siyasetle sorunlar çözülür. Siyasiler, Meclisi birlikte çalıştırarak çözüm üretmelidir. Meclisi işlevsizleştirerek sorunlar çözülemez.

Demokratik siyaset ve barış bizim yolumuzdur, bu konuda kararlıyız. Tutumumuzdan taviz vermeyeceğiz." (HABER MERKEZİ)

 

www.evrensel.net