Adana'da Avukat Tugay Bek polis baskınıyla gözaltına alındı

Adana'da Avukat Tugay Bek polis baskınıyla gözaltına alındı

Adana Barosu Cezaevi Komisyonu Başkanı Avukat Tugay Bek evine yapılan polis baskının ardından gözaltına alındı.

Adana’da pek çok insan hakkı davasının avukatı ve ayrıca Adana Barosu Cezaevi Komisyonu Başkanı Avukat Tugay Bek’in evine bu sabaha karşı Adana TEM Şube polisleri tarafından baskın yapıldı. Tugay Bek gözaltına alındı. 

Bek'in "Silahlı terör örgütü üyesi olma" iddiasıyla gözaltına alındığı öğrenildi. Evde yapılan aramada Bek'in cep telefonuna el konuldu. Ayrıca evde bulunan Evrensel ve Özgürlükçü Demokrasi Gazetesi nüshalarını da alan polis, Bek'in 10 Ekim Ankara Katliamı dosyasıyla ilgili çıkardığı notlara da el koydu. 

Arama yapıldığı esnada evde Tugay Bek'in eşi ve aynı zamanda Emek Partisi Adana İl Başkanı Sevil aracı ile ikiz çocukları da bulunuyordu.  

Tugay Bek'in Adana Emniyetine götürüldüğü öğrenildi. 

Tugay Bek sosyal medya hesabından "Adana TEM Şube Polisleri tarafından evimde arama yapılıyor. Beni gözaltına alıyorlar. Kendinize iyi bakın" diye yazdı. 

Tugay Bek, muhabirimizlerimiz Cemil Uğur ve Halil İbrahim Polat'ın yarın görülecek duruşmasında savunma yapacaktı.  (Adana/EVRENSEL)

 

Son Düzenlenme Tarihi: 13 Aralık 2016 15:13
www.evrensel.net

1 yorum yapılmış

  1. Dursun Deniz 10 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Yargıya müdahalenin böylesi görüldü mü acaba. Avukatların bile katakulle ile gözaltına alındığı bir ülkede yaşamanın mutsuzluğunu yaşıyoruz.

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.