HDP: Saldırıları en sert biçimde kınıyoruz

HDP: Saldırıları en sert biçimde kınıyoruz

HDP ve DBP İstanbul'da dün gece meydana gelen saldırıya ilişkin kınama mesajı yayınladı.

HDP İstanbul Beşiktaş’ta yaşanan patlamamalara ilişkin yazılı açıklama yayımladı. HDP tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer alıyor:
“İstanbul'da gerçekleşen 2 bombalı saldırı sonucunda bir kez daha çok insanın evine ateş düştü. Bu saldırıları en sert biçimde kınıyoruz. Büyük bir üzüntü duyuyor ve yaşanmakta olan acıları paylaşıyoruz. Saldırılarda yaşamını yitirenlere rahmet, ailelerine, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Bu acıların bir an önce dinmesi ve yenilerinin yaşanmaması için herkes elinden geleni yapmalıdır. Türkiye hem iç hem de dış politikada barış, demokrasi, insan hakları adına örnek bir ülke ve daha önemlisi politik aktör haline gelmelidir. Daha fazla gerginlik, kutuplaşma, düşmanlık ve çatışma üreten politikaları, dili ve üslubu, uygulamaları derhal sonlandırmak gereklidir. Bu gidişe dur demenin ilk adımı budur. Bir kez daha yaşamını yitirenlere rahmet, tüm toplumumuza başsağlığı diliyoruz."

DBP'DEN SALDIRIYA KINAMA

Saldırıya ilişkin DBP'den de açıklama geldi. "İstanbul'da yaşanan bombalı saldırıda yaşamını yitirenlere rahmet, ailelerine baş sağlığı diliyoruz. Yaralılara da acil şifalar diliyoruz." ifadeleriyle taziye dileklerini ifade eden DBP, "Saldırıyı yapanlar kim olursa olsun kınıyoruz" dedi. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 11 Aralık 2016 11:11
www.evrensel.net