Sinop'ta KESK'in 'Karanlığa teslim olmayacağız' etkinliği

Sinop'ta KESK'in 'Karanlığa teslim olmayacağız' etkinliği

KESK kuruluşunun 22. yılı Sinop'da umut ve mücadelenin dile getirildiği bir geceyle kutlandı.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) kuruluşunun 22. yılı Sinop'da umut ve mücadelenin dile getirildiği bir geceyle kutlandı.

Love Story düğün salonunda yapılan etkinlik Tüm Bel-Sen temsilcisi Erkan Kabal'ın açılış konuşmasının ardından KESK mücadele sürecinin anlatıldığı video gösterildi.

Gerze, Erfelek ve Sinop Belediye Başkanlarının geceyi ve KESK 'i selamlayan  konuşmalarının ardından, Sinop Milletvekili Barış Karadeniz söz aldı. Karadeniz OHAL ve KHK' lerle baskı ve tek adam diktatörlüğü dayatmalarına değinerek 'karanlığa teslim olmayacağız, seni başkan yaptırmayacağız' diyerek sözlerini bitirdi.

Eğitim-Sen Genel Merkez Yöneticisi İsmail Sağdıç konuşmasında; AKP’nin 7 Haziran seçimleri sonrasında ülkeyi adım adım bir  karanlığa sürüklediğini, darbe girişimini ve ‘FETÖ’yü gerekçe göstererek muhalif güçlere yoğun bir  saldırı gerçekleştirdiğini belirtti. Buna  karşıda KESK ile aydın, yazar, gazeteci ve akademisyenlerin boyun eğmeden mücadele ettiklerini ve bu karanlık gidişe halk güçlerinin birleşerek  son verelebileceğini vurguladı.

Gece Türkce,Kürtce  ve Lazca söylenen türküler ve halaylarla sona erdi. (Sinop/EVRENSEL)

www.evrensel.net