Dayatmacı anayasa demokratik olur mu?

Dayatmacı anayasa demokratik olur mu?

Emek Partisi (EMEP) Pendik İlçe Örgütü ile Tokat Almus Gölgeliler Derneği ‘Nasıl bir Anayasa İstiyoruz’ paneli düzenledi.Halkların Demokratik Kongresi Anayasa Komisyonu Üyesi Avukat Tamer Avşar ile EMEP İstanbul İl Yöneticisi Özgür Akgül’ün konuşmacı olarak katıldığı panel dernek lokalinde yapıld

Emek Partisi (EMEP) Pendik İlçe Örgütü ile Tokat Almus Gölgeliler Derneği ‘Nasıl bir Anayasa İstiyoruz’ paneli düzenledi.

Halkların Demokratik Kongresi Anayasa Komisyonu Üyesi Avukat Tamer Avşar ile EMEP İstanbul İl Yöneticisi Özgür Akgül’ün konuşmacı olarak katıldığı panel dernek lokalinde yapıldı.

Panelde ilk sözü alan Avşar, bugüne kadar hazırlanan tüm anayasalarda halkın ve emekçilerin iradesinin yer almadığını dile getirdi. Yeni anayasa çalışmalarına bakıldığında, halkın çıkarlarının gözetilmediğinin dile getiren Avşar, bu süreçte halkın anayasa için yapacaklarının önemli olduğunu ifade etti.

Anayasa tartışmalarında halkın ihtiyaçlarının gözetilmediğini ifade eden EMEP İl yöneticisi Özgür Akgül ise, işçilerin, emekçilerin, Kürtlerin, Alevilerin gençlerin kadınların ihtiyacı olan anayasa için herkesin mücadele etmesi gerektiğini dile getirdi. (İstanbul/EVRENSEL)

www.evrensel.net