Karlıova'nın 15 köyünde bir haftadır elektrik yok

Karlıova'nın 15 köyünde bir haftadır elektrik yok

Bingöl'ün Karlıova İlçesi'nde kar yağışı ve soğuk hava etkisini sürdürürken, 15 köye bir haftadır elektrik verilemediği belirtildi.

Bingöl Karlıova’da geçen hafta başlayan yoğun kar yağışı, ilçe merkezi ve onlarca köyde elektrik direklerinin devrilmesine ve iletim hatlarının kopmasına neden oldu. Elektriklerin bir haftadan beri kesik olduğu 15 köyde yaşayanların bazılarının ilçe merkezine gelerek telefon ve elektronik araç, gereçlerini para karşılığında şarj etmek zorunda kaldıkları görüldü. İlçe merkezinde de gün içerisinde sık sık yaşanan kesintiler vatandaşları canından bezdirirken, kesintiler nedeniyle vatandaşlar elektrik ve elektronik ev eşyalarının çoğu yandığını ve kullanılmaz hale geldiğini söyledi.

Karlıova'nın Çatak Köyü sakinlerinden Pervi Çevik, köylerinde 7 günden beri elektriklerin kesik olduğunu belirterek, “Hangi çağda yaşıyoruz. Köyümüzde 7 gündür elektrikler yok. Eski yıllar olsaydı en azından bir teneke gaz alıp lamba etrafında aydınlanırdık. Hiçbir yere ulaşamıyoruz, telefonlarımızda şarj yok, şebekeler yok, ne yapacağımızı bilmiyoruz?” dedi.

Çatak Köyü'nde yaşayan Yavuz Bingöl de elektrik şirketine tepki göstererek “Yaz mevsiminden kışa girilirken araç bakımları yapılır, lastikler değişir, insanlar kışlık elbiselerini çıkarır yani kışa hazırlık yapar. Hayatımızın her alanında kış aylarına  girilirken böyle hazırlık yapıyoruz. Ama buradaki elektrik şirketinin maalesef kışa yönelik hiçbir bir hazırlığı yok. Her seferinde böyle zor kışlar geçiriyoruz. 2 metre, 3 metre yağan karları gördük. Teknolojinin zirveye çıktığı bu süreçte, 7 gün süren elektrik kesintileri çok ayıptır” dedi. (DHA)

www.evrensel.net