Kılıçdaroğlu’dan Erdoğan’a döviz tepkisi

Kılıçdaroğlu’dan Erdoğan’a döviz tepkisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Bu dekontu hepimizin görme ihtiyacı var. Niye gizliyorsunuz?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, babası vefat eden İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nu Diyarbakır’da kurulan taziye evinde ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, daha sonra partisinin Diyarbakır İl Başkanlığı’na geçti.

Binaya girişinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, danışmanlarından Doç. Dr. Fatih Gürsul’un gözaltına alınmasını değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, “Fatih Bey danışmanımdı. İyi bir iletişimci, iyi bir hoca. Kendisinin herhangi bir suçu var mıdır, yok mudur bilmiyoruz tabi. Eğer adil bir yargılanma olursa zaten bizim açımızdan sorun yok” dedi.

‘HİÇBİR GAZETECİ HAPİSTE OLMASIN’

Tutuklu gazetecilere ilişkin Adana mitinginde yaptığı açıklamalar üzerine başlayan tartışmalara da değinen Kılıçdaroğlu, “Bizim ilkemiz nedir, hiç bir gazeteci hapiste olmasın. Kalemi dolayısıyla yazı yazan, düşüncelerini açıklayan bir insan, ‘Benim düşüncelerimiz desteklediği zaman dışarı çıksın, desteklemediği zaman hapse girsin’ Siyaset çifte standart kabul etmez. Ben 146 gazetecinin tutuklanmasını istemiyorum” dedi.

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Albaraka Türk’teki 200 bin dolarını bozdurup bozdurmadığını sormasının ardından, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın TBMM Genel Kurulu’nda dekont gösterdiğinin anımsatılması üzerine, “Gördünüz mü dekontu, görmediniz. Ben de görmedim. Sayın Cumhurbaşkanının 200 bin doları bozdurduğuna ilişkin dekontun açıklanması beni çok mutlu etti ama bu dekontu hepimizin görme ihtiyacı var. Dekontu niye gizliyoruz ki? ‘Ben 200 bin doları şu tarihte bozdurdum’ diyecek değil mi? Ama gizliyorsunuz, niye gizliyorsunuz? Bu gizleme kafamızdaki soruları besliyor” dedi. (ANKA)

www.evrensel.net