Fitch'den Türk bankaları raporu 

Fitch'den Türk bankaları raporu 

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye'deki bankalara dair her çeyrekte veri raporu yayımlamaya başlayacağını açıkladı. 

Sputnik’in haberine göre uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings'ten yapılan açıklamada, 'Türk Bankaları Veri İzlenimi' başlığıyla her çeyrekte yayımlanacak raporda, Türkiye'deki bankaların Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirdiği finansal verilerin ve bilançoların olacağı belirtildi. Söz konusu raporlarda Türkiye'deki bankaların finansal ölçütlerine kapsamlı şekilde yer verileceği ifade edilirken, kredi profillerinin olası sonuçlarının da analiz edileceği kaydedildi. 

İLK RAPOR BUGÜN YAYINLANDI 

İlki bugün yayımlanan raporda Türkiye'deki en büyük 10 bankaya yer verilirken, bu yılın ilk dokuz ayı ve üçüncü çeyreğine dair verilerden oluştuğu bilgisi paylaşıldı. Fitch, bugünkü raporunda, Türkiye'deki bankaların yılın ilk üç çeyreğinde ılımlı büyüme gösterdiğini, kârlılık oranlarını arttırdığını ve sermaye miktarlarının sağlam olduğunu vurgularken, bu yılın son çeyreğinde Türk Lirası'ndaki zayıflamanın bankaların finansal ölçütleri üzerinde baskı oluşturabileceği uyarısında bulundu. Raporların, gelecekte, KAP'ta duyurulan verilerden yaklaşık iki hafta içinde yayımlanmasının tahmin edildiği bildirildi. (EKONOMİ SERVİSİ)
 

www.evrensel.net