05 Aralık 2016 15:27

BES üyeleri: Haklarımız için mücadelemiz devam edecek

BES Mersin Şubesi, yönetici ve üyelerinin açığa alınmasını basın açıklamasıyla protesto etti.

Paylaş

Turan DAL
Mersin

Büro Emekçileri Sendikası (BES) Mersin Şubesi, kanun hükmünde kararnamelerle (KHK) ihraç edilen sendika yöneticileri ve SGK İl Müdürlüğünde çalışan 11 üyesinin açığa alınmasını protesto etmek amacıyla basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada görevinden ihraç edilen sendika başkanı Yusuf Kaya, “KHK keskin kılıcının, başımızı ne zaman keseceğini beklemek için sıraya giremeyiz” diye konuştu.

‘5 YÖNETİCİMİZ İHRAÇ EDİLMİŞTİR’

“Mersin'de 677 sayılı KHK ile sendikamızın şube başkanı olmak üzere 5 yöneticimiz ihraç edilmiştir” diyen Kaya, “25 Kasım 2016 tarihinde ise hiçbir gerekçe gösterilmeden Mersin SGK İl Müdürlüğüne bağlı birimlerde görev yapan 11 arkadaşımız hukuksuz bir şekilde açığa alınmıştır” ifadelerini kullandı.

‘BUNA İZİN VERMEYECEĞİZ’

“Üyelerimiz nezdinde susturulmak istenen sendikal mücadelemizdir” diyerek konuşmasını sürdüren Kaya, “İşimiz, ekmeğimiz, geleceğimiz, diplomalarımız, kazanılmış haklarımız, sendikal haklarımız hukuk tanımaz bir keyfilikle elimizden alınmak istenmektedir, buna izin vermeyeceğiz” açıklamasında bulundu.

“Sendikal eylem ve etkinliklerden dolayı ihraç ettiğiniz üyelerimizi işlerine iade edin” çağrısı yapan Kaya, “Haksız ve hukuksuz bir şekilde açığa alınan, ihraç edilen bütün kamu emekçileri görevlerine iade edilene kadar haklı ve meşru mücadelemiz devam edecektir. Haklarımız için, işimiz, ekmeğimiz için, mücadelemiz devam edecektir” şeklinde konuştu.

ÖNCEKİ HABER

Hakkari’de 30 siyasetçi 3 gündür gözaltında

SONRAKİ HABER

Arda Turan'ın Berkay'ı darbetmesiyle ilgili duruşma başladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa