‘Futbolda şike davası’nda kumpas soruşturması tamamlandı

‘Futbolda şike davası’nda kumpas soruşturması tamamlandı

Futbolda şike kumpası soruşturması tamamlandı. İddianamede bir numaralı şüpheli olarak Fetullah Gülen yer aldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili Fuzuli Aydoğdu tarafından yürütülen futbolda “şike kumpası" soruşturması tamamlandı. Hazırlanan 434 sayfalık iddianame, İstanbul Başsavcısı İrfan Fidan tarafından onaylanarak İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. 

15'si tutuklu, 19’u adli kontrol şartıyla serbest, 7’si firari 108 şüphelinin yer aldığı iddianamenin 1 numaralı şüpheli ise Fetullah Gülen. Diğer şüpheliler arasında ise Mehmet Baransu, Ekrem Dumanlı, İhsan Kalkavan, Hidayet Karaca ve Gülen Cemaati’ne yönelik başka soruşturmalarda tutuklu bulunan eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer ve Mutlu Ekizoğlu da yer alıyor.

İddianamede şüphelilere atfedilen suçlamalar ise şöyle: "Usülsüz kayıt", "Özel hayatın gizliliğinin ihlali", "Resmi belgede sahtecilik", "İftira", "Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma", "Silahlı terör örgütü kurma, yönetme ve üye olma", "Haberleşmenin gizliliğini ihlal.”

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, asbaşkan Şekip Mosturoğlu, futbolcu Emmanuel Emenike, Beşiktaş'ın eski yöneticisi Serdal Adalı ve teknik direktör Rıza Çalımbay ise, iddianamede ‘mağdur-müşteki’ sıfatıyla yer alan 176 kişi arasında. (HABER MERKEZİ)
 

Son Düzenlenme Tarihi: 02 Aralık 2016 16:40
www.evrensel.net