30 Kasım 2016 22:39

İstanbul’un Kara Hafta’sı başlıyor

Polisiye okurlarını heyecanlandıran 2. Kara Hafta Polisiye Festivali yarın başlıyor.

Paylaş

Geçen yıl ünlü Polisiye Yazarı Agatha Christie’nin doğumunun 125. yılı şerefine gerçekleştirdiği Kara Hafta İstanbul Festivali’nin ikincisi ise 1933 yılında İstanbul’a gelip Pera Palace Hotel Jumeirah’da konaklayan ve konusu Türkiye’de geçen iki kitap yazan ünlü Belçikalı Yazar Georges Simenon’u odağına alacak. 2. Kara Hafta Polisiye Festivali yarın başlıyor. Pera Palas Otelinde yapılacak Kara Hafta etkinlikleri, 3 Aralık’a kadar polisiyenin önde gelen isimlerini ve polisiye okurlarını bir araya getirecek.

Doğan Hızlan, Ahmet Ümit, Adnan Özer, Metin Celal ve Pınar Kartal Timer’in festival yürütme kurulunu oluşturduğu Kara Hafta Polisiye Festivali’ne Britanyalı Yazar Philip Kerr’in yanı sıra Tibor Fischer, Sam Wilson, David Walton, Mari Jungstedt gibi polisiye alanında uluslararası üne sahip yazarlar ve Sevin Okyay, Elçin Poyrazlar, Suphi Varım gibi yazarlar konuk olacak.

Düşünce Çetesi ve Tanrı Olmak Güzel adlı romanlarıyla geniş bir okur kitlesine sahip olan Tibor Fischer, Sam Wilson ile polisiyenin ilginç kahramanları üzerine bir söyleşi gerçekleştirecek.

Aynı gün 15.30’da Algan Sezgintüredi moderatörlüğünde Semt Polisiyesi, Kent Polisiyesi adlı oturum gerçekleştirilecek.

Süperpoze adlı romanıyla kısa sürede büyük ilgi gören Amerikalı Yazar David Walton ise yine polisiye ve kuantum üzerine bir sunum yapacak. 1975 doğumlu Amerikalı yazar. Philadelphia’da yaşıyor. Bilim kurgu ve fantastik türünde romanlar, kısa öyküler yazıyor. Dünya çapında ses getiren Superposition adlı romanı, Süperpoze ismiyle ekim 2016’da April Yayıncılık tarafından yayımlandı. Philip K. Dick Bilimkurgu Ödülü’ne 2008 yılında layık görülen yazarın bir sonraki romanı Süpersimetri ismiyle 2017 yılında Türkçe de yayımlanacak. (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Adana'daki yurt yangınında medyada aynı orta oyunu

SONRAKİ HABER

Çankırı’da öğretmene şiddet uygulayan veli serbest bırakıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa