TBB yangının yaşandığı bölgeyi inceledi

TBB yangının yaşandığı bölgeyi inceledi

Türkiye Barolar Birliği heyeti, Aladağ’da yangın çıkan yurtta olay yeri incelemesi yaptı.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Adana Baro Başkanı Veli Küçük ve baro yöneticilerinin yer aldığı bir heyet Adana Aladağ’da yangının yaşandığı alanda incelemelerde bulundu.

İnceleme sonrası Feyzioğlu, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Feyzioğlu, “Bunun sorumluları bulunmalı ve bir daha olmaması için ne tedbir alınmalı. Biz Türkiye Barolar Birliği ve Adana Barosu olarak bu işi takip edeceğiz. Bir daha olmasın diye takip edeceğiz. Çocuklar için, aileleri için adalet gerçekleşsin, bir nebze olsun yürek feraha ulaşsın diye takip edeceğiz” dedi.

‘AHŞAP OLAN DÖRDÜNCÜ KAT KAÇAK MIYDI?’

Yangınla ilgili bazı sorular olduğunu aktaran Feyzioğlu, “O 4. kat, kaçak bir kat mıydı? Ahşap bir kat olabilir mi bir yurtta? Döşenecek halının, yangına dayanıklılığına kadar mevzuat aslında birtakım tedbirler öngörmüşken, bir ahşap kat yapmak söz konusu olabilir mi? Yangın merdiveni var mıydı, kilitli miydi? Çocukların kaçtıkları en üst katta yangın merdiveni yok zaten. Yani yangın merdiveni oraya ulaşmıyor, yanmamış merdiven görüyorsunuz. 4. katta yok merdiven, dolayısıyla yangın merdiveni açık olsa ne olur?” diye sordu

ÖZEL YURTLAR KAPATILSIN!

Devlete özel yurtları kapatma çağrısı yapan Feyzioğlu, “Devlet mutlaka ortaokul lise çağındaki çocukları, hele hele ortaokul çocuklarını kendi yurtlarına almalı. Aksi takdirde bu sıkıntıların sonu gelmez. Ne güvenliğini sağlayabiliriz, ne istismar edilmelerini önleyebiliriz, ne beyinlerinin yıkanmasını önleyebiliriz. Devlete emanet çocuklar özel yurtlara teslim edilemez” dedi.

Açıklamanın ardından heyet Aladağ Kaymakamı, Cumhuriyet Başsavcısı ve tedavi gören yaralıları ziyaret etti. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net
ETİKETLER TBBAdanayurt