22 Kasım 2016 20:05

242 akademisyen KHK ile ihraç edildi

Akademiye dönük cadı avı 677 Sayılı KHK ile devam etti. 8’i Eğitim Sen üyesi 242 akademisyen için ihraç kararı verildi.

Paylaş

677 Sayılı KHK ile 242 akademisyen ihraç edildi. İhraç edilenler arasında KESK’e bağlı Eğitim Sen üyesi 8 akademisyen de bulunuyor. İhraç edilen Eğitim Sen üyelerinden 7’sinin Barış için Akademisyenlerin metnine imza atan akademisyenler olması dikkat çekti. Diğer yandan Milli Eğitim Bakanlığı’ndan son KHK ile ihraç edilenler arasında Eğitim Sen üyesi kimse bulunmuyor.

19 Mayıs Üniversitesi’nde Eğitim Sen üyesi akademisyenler Doç. Dr. Melda Yaman, Doç. Dr. Özgür Öztürk, Yrd. Doç. Canani Kaygusuz, Yrd. Doç. Engin Delice ve Dr. Ali Rıza Güngen ihraç edildi. Yine Eğitim Sen üyesi Gazi Üniversitesi öğretim görevlisi Ümit Keskin, Kastamonu Üniversitesi araştırma görevlisi Selfet Duran ve Akdeniz Üniversitesi öğretim görevlisi Doç. Süleyman Ulutürk de 677 Sayılı KHK ile kamu görevinden çıkarıldı.

Böylece toplam 8 Eğitim Sen üyesi akademisyen daha ihraç edilmiş oldu. İhraç edilen Eğitim Sen’li akademisyenlerin 7’sinin Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AKP’nin hedefe koyduğu Barış için Akademisyenlerin hazırladığı barış bildirisinin imzacıları olması dikkat çekti. İhraçların yaşandığı 19 Mayıs Üniversitesi’nde metne imza atan akademisyenler hedef gösterilmiş, tehditler almışlardı.

Daha önce yayınlanan KHK’lerle de çok sayıda Eğitim Sen üyesi için açığa alma ve ihraç kararı verilmişti. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Meclis TV Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasını yayımlamadı

SONRAKİ HABER

Kilosu 30 liraya çıkan hamsinin yerini sardalya aldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa