‘Ergin’le görüşmek için bir daha başvuracağız’

‘Ergin’le görüşmek için bir daha başvuracağız’

BDP Grup Başkan Vekili Pervin Buldan, Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile görüşmek için bir daha başvuruda bulunacaklarını söyledi.DİHA’ya konuşan Buldan, yaptıkları başvuruya önce olumlu yanıt geldiğini ardından görüşmenin, içeriğinin Abdullah Öcalan’a ilişkin olması ve basına yansıması gerekçe göst

BDP Grup Başkan Vekili Pervin Buldan, Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile görüşmek için bir daha başvuruda bulunacaklarını söyledi.

DİHA’ya konuşan Buldan, yaptıkları başvuruya önce olumlu yanıt geldiğini ardından görüşmenin, içeriğinin Abdullah Öcalan’a ilişkin olması ve basına yansıması gerekçe gösterilerek iptal edildiğini belirtti.

“Biz önümüzdeki hafta yeniden randevu için başvuracağız” diyen Buldan, kamuoyunun görüşmelerden bilgisi olması gerektiğini söyleyerek, “Bütün süreci açık bir şekilde paylaşmaya devam edeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

‘TARAFLAR MASAYA OTURMALI’

Kürt sorununun, birilerini görmezden gelerek çözülemeyeceğini belirten Buldan, “Ortada bir realite var” dedi. Buldan, realitenin “Devlet ve hükümet tarafından mutlaka görülmesi gerektiğini” kaydetti.
“Savaşan tarafların bir masaya oturması ile diyalog ve çözüm süreçleri başlayabilir” diyen Buldan, askeri ve siyasi operasyonların “Bir an önce sonlandırılması” çağrısında bulundu. (Ankara/DİHA)

www.evrensel.net