Antalya'da kadınların eylemine OHAL engeli

Antalya'da kadınların eylemine OHAL engeli

Antalya'da, çocuk istismarına cezasızlığı öngören yasal düzenlemeyi protesto etmek isteyen kadınlara, polis OHAL'i gerekçe göstererek izin vermedi.

Antalya Kadın Platformu'nun çağrısıyla çocuk istismarına cezasızlığı öngören yasal düzenlemeyi protesto etmek isteyen kadınların eylemi, OHAL gerekçe gösterilerek polis tarafından engelledi.

Antalya Kadın Platformu'nun çağrısı üzerine çok sayıda kadın, Meclis Genel Kurulu'ndan geçen ve çocuk istismarına cezasızlığı öngören yasal düzenlemeyi protesto etmek için Kalekapısı Meydanı'ndaki Attalos Heykeli önünde toplandı.

Ellerinde dövizler taşıyan kadınlar, basın açıklaması yapmak istedi. Meydanda önlem alan polis ekipleri, OHAL nedeniyle izinsiz basın açıklaması yapılmasının yasaklandığını, bu nedenle izin vermeyeceklerini belirtti. Gruba dağılmaları uyarısında bulunan polis, kadınların yasa değişikliğiyle ilgili döviz ve afişler açması üzerine müdahale için hazırlık yapmaya başladı. Kadınlar bunun üzerine basın açıklaması yapmadan alandan ayrıldı. Bir süre yürüyen kadınları takip eden çevik kuvvet ekipleri, grubun tamamen dağılması üzerine meydandan ayrıldı. (DHA)
 

www.evrensel.net