17 Kasım 2016 23:48

Açılışını Erdoğan yapmış, Ciner 'Önümüzü açın' demişti

Siirt'in Şirvan ilçesi Maden köyünde göçüğün meydana geldiği bakır madeninin açılışını dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan gerçekleştirmişti.

Paylaş

Siirt'in Şirvan ilçesi Maden köyünde göçüğün meydana geldiği bakır madeninin açılışını dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan gerçekleştirmişti.

Ciner Grubu’na bağlı Park Elektrik tarafından işletilen bakır madeninin 2004 yılında gerçekleştirilen açılış törenine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra eşi Emine Erdoğan, dönemin İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu ve dönemin Enerji Bakanı Zeki Ergezen de katılmıştı.

Törende konuşan Ciner Grubu Başkanı Turgay Ciner, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a “Bizim önümüzü açın başka hiçbir şey istemiyoruz” diye talepte bulunmuştu.

Daha sonra söz alan Başbakan Erdoğan ise, Ciner'in “Önümüzü açın” sözleri üzerine Türkiye'de kurumsal tutuculuğun egemen olduğunu, ancak bununla mücadele ederek aşılacağını söylemişti.

Erdoğan ayrıca, “Park Grubu'nun bu ihaleyi kazanması ve süratle şu andaki duruma getirmesi gerçekten beni heyecanlandırıyor. Umarım ki bu çevre halkını da heyecanlandıracak. Her şeyden önce burada 50 milyon dolarlık bir yatırım söz konusu” ifadelerini kullanmıştı.

2010'DA BİR DAHA AÇILDI

Ayrıca bir süre kapalı kalan madenin 2010’da tekrar üretime geçmesi üzerine yapılan törene de AKP’li Şirvan Belediye Başkanı Necat Cellek, dönemin Siirt Valisi Musa Çolak, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Karamık, Emniyet Müdürü Recep Güven, Şirvan Kaymakamı Mustafa Can katılmıştı. Ayrıca törende Türk-İş’e bağlı Maden İş sendikası temsilcisi de yer almıştı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

AKP'den istismarcıları aklayan önerge!

SONRAKİ HABER

Yüzde 60 görme kaybı olan tutuklu tedavi edilmiyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa