13 Kasım 2016 22:32

Kalben: Diyarbakır’a gitmeyi çok istiyorum

Son iki yıldır ilgiyle dinlenen müzisyen Kalben, Red Bull Music Academy Radio’da Murat Meriç’in konuğu oldu.

Paylaş

11 Kasım’da yayın hayatına başlayan ve 10 gün boyunca İstanbul’da Pera64’te yayın yapacak olan Red Bull Music Academy Radio’nun bugünkü konuklarından biri de Kalben’di. Sevilen sanatçı Murat Meriç’e müziği ve kendiyle ilgili merak edilenleri anlattı.

Kalben, dünyanın farklı yerlerine gitmeyi yeni insanlara ulaşmayı istediğini anlattığı söyleşide en çok gitmek istediği yerin Diyarbakır olduğunu söyledi. Programın tekrar yayını önümüzdeki hafta www.redbull.com’da olacak. Radyonun konuğu olacak diğer sanatçılar ise canlı olarak www.rbmaradio.com/istanbul adresinden dinlenebilecek.

‘JİMİ HENDRİX’LE KÜÇÜKKEN TANIŞMAK İSTERDİM’

Kalben; son iki senede karşılaştığı ilgiden çok mutlu olduğunu belirtirken farklı şehirlerde tanıştıkları yeni insanların hikayelerini dinlemeyi çok sevdiğini ve karayolunu da hiç bırakmadıklarını söyledi. Kalben kimleri dinlediği sorulunca; Led Zeppelin, Kanye West, Lauryn Hill’i ama özellikle Nilüfer’i dinlemeyi çok sevdiğini dile getirdi. Nilüfer’le ailesinin kasetleri arasında rast gelerek tanıştığını anlatan genç sanatçı, “Jimi Hendrix’le de daha küçük yaşta tanışmak isterdim” diye ekledi.

DİNLEYİCİ KENDİ HİKAYESİNİ YARATMALI

İlk şarkılarını 13 yaşında orta 3’te yazdığını anlatan sanatçı, şarkılarının hikayesini anlatmayacağını dinleyicinin kendi hikayesini yaratmasının daha önemli olduğunu vurguladı. Pek çok şehri keşfetmek istediğinden bahseden sanatçı Mardin’e, Antep’e, Maraş’a gideceğini, ama en çok gitmek istediği şehrin Diyarbakır olduğunu vurguladı. Kalben, 90’lardaki pop müziğin Türkiye’deki müzik piyasası için önemine değinirken, Levent Yüksel’in Medcezir’inin, Nil Karaibrahimgil’in ilk albümünün ve Mustafa Sandal’ın Suç Bende albümünün 90’ları özel kılan unsurlar olduğunu söyledi.

RBMA Radio İstanbul'un konuk edeceği diğer sanatçılar arasında Mabel Matiz, Mirkelam, Ayşegül Aldinç, Kabus Kerim gibi isimler bulunuyor. (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Kadıköy'deki inşaatta toprak kayması

SONRAKİ HABER

TEM Otoyolu'nda servis minibüsü devrildi : 5 yaralı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa