12 Kasım 2016 16:54

Kamuran Yüksek: Seferberlik ilan ediyoruz!

Adıyaman’da DBP İl Kongresi düzenlendi. Kongreye katılan DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, “Seferberlik ilan ediyoruz” dedi.

Paylaş

Adıyaman’da Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) 3. Olağanüstü İl Kongresi gerçekleştirdi. Yenimahalle’deki Can düğün Salonu’nda düzenlenen kongreye HDP Adıyaman milletvekili Behçet yıldırım, DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, parti yöneticileri ve çok sayıda kişi katıldı.

Kongrede konuşan HDP Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırım, AKP hükümetinin başlattığı savaş ve çatışma ortamına rağmen halklarla yan yana durarak bu zihniyete teslim olmayacaklarını söyledi.

‘KENDİ İKTİDARLARINI İÇİN ÜLKEYİ YANGIN YERİNE ÇEVİRDİLER’

Yıldırım’ın konuşmasının ardından söz alan DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, hükümetin savaş ve baskı politikalarına dikkat çekti. Milletvekili tutuklamalarına tepki gösteren Yüksek, “Bu ülke savaş sarmalından çıkabilirdi, bu savaş halklarımızın kaderi değildi. Sırf kendi iktidarlarını yeniden kurmak için bütün memleketi yangın yerine çevirdiler” dedi.

‘SAVAŞTAN VE KANDAN MEDET UMAN BİR HÜKÜMET VAR’

Hala demokratik çözümden yana olduklarını söyleyen Yüksek, hükümetin de aynı sorumlulukla hareket etmesi gerektiğini söyledi ve “Maalesef karşımızda sorumlu bir hükümet göremiyoruz” dedi.

Hükümetin savaştan kandan medet umduğunu dile getiren Yüksek, “Bu savaş AKP’nin sonunu da getirecek. Yenilgilerini görüyorlar. Gördükçe saldırganlaşıyorlar. Umutsuz olmayın, bu zulüm nereye kadar giderse gitsin umudunuzu kaybetmeyin. Mutlaka kazanacağız” ifadelerini kullandı.

‘SÖYLEDİKLERİNE VEKİLLERİ BİLE İNANMIYOR’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yabancı kanallarda yaptığı demokrasi güzellemelerine de değinen DBP, Eş Genel Başkanı partisine dönük operasyonlar ve tutuklamaları hatırlatarak, “Ülke yangın yerine dönmüş. Türkiye’nin üçüncü büyük partisinin eş genel başkanları zindanda. Eş Genel Başkanımız zindanda. Onlarca belediye eş başkanımız cezaevinde. Bu söylediklerine senin vekillerin bile inanmıyor” diye yanıt verdi.

Konuşmasının devamında partililere çağrıda bulunan Yüksek, “Böylesi zor günlerde sorumluluk almak çok değerlidir. HEP’ten bu yana tüm bu süreçlerde partimizde görev yapmış olan herkesi partisine, iradesine sahip çıkmaya çağırıyoruz. Seferberlik ilan ediyoruz” dedi. (Adıyaman/EVRENSEL)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Cumhuriyet'in İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay tutuklandı

SONRAKİ HABER

Dr. Gülsüm Kav: Şiddete uğrayan kadınların yüzde 11'i hak arama yollarına başvuruyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa