05 Kasım 2016 21:40

Demirtaş, avukatlarıyla görüştü

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Edirne F Tipi Cezaevi'nde avukatlarıyla görüştü.

Paylaş

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, geceyi Edirne F Tipi Cezaevi'ndeki odasında geçirdi. Cezaevi yönetiminden henüz bir talebi olmadığı öğrenilen Demirtaş'ın önümüzdeki günlerde koğuşa alınacağı belirtildi.

Demirtaş'ı bugün cezaevinde aralarında eski Milletvekili Aysel Tuğluk'un da bulunduğu avukatları ziyaret etti. Doğan Haber Ajansı'nın geçtiği "Demirtaş, geceyi misafir odasında geçirdi" bilgisinin doğru olmadığı avukatları tarafındna duyuruldu.

Dün tutuklanan HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksedağ, akşam saatlerinde uçakla Diyarbakır'dan Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde bulunan Cengiz Topel Havalimanı'na getirildi.

Yüksekdağ, Kandıra'da bulunan Kocaeli F Tipi Cezaevi'ne götürülürken, Selahattin Demirtaş, polis helikopteri ile Edirne İl Spor Müdürlüğü'nün arkasında bulunan spor kompleksi alanına getirildi. Demirtaş, buradan sıkı güvenlik önlemleri altında polis tarafından Edirne F Tipi Cezaevi'ne götürüldü.

Selahattin Demirtaş'ı bugün avukatları eski Milletvekili Aysel Tuğluk ile Levent Pişkin ve Pınar Akdemir, Edirne F Tipi Cezaevi'nde ziyaret etti.

Demirtaş'ın tutuklanmasının ardından bugün HDP Edirne İl Başkanı Beşir Belke, parti yöneticileri ile birlikte il binasında basın toplantısı düzenledi. Edirne'de trafiğe kapalı olan Saraçlar Caddesi üzerinde yapılması planlanan basın toplantısı valiliğin izin vermemesi üzerine parti binasına alınırken, polis cadde üzerinde geniş güvenlik önlemleri alırken, görevli polislere plastik kelepçelerin de dağıtıldığı görüldü. Polis, HDP ile aynı cadde üzerindeki AKP il binasında da önlem aldı. HDP Edirne il binasına, 'Eş Başkanıma Dokunma' yazılı pankart asıldı. İl Başkanı Beşir Belke, Selahattin Demirtaş ve diğer partili milletvekillerinin serbest bırakılmasını isteyerek, hükümeti eleştirdi. Toplantıya katılan partililer, "Direne, direne kazanacağız", "Baskılar bizi yıldıramaz" sloganları attı. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

SUS... MA!

SONRAKİ HABER

Avesta Yayınları'nın bir kitabı yasaklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa