05 Kasım 2016 21:40

Usta gazeteci Mete Akyol toprağa verildi

Usta gazeteci Mete Akyol, İstanbul Büyükada'da bulunan Hamidiye Camii'nde öğle vakti kılınan cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Paylaş

Geçtiğimiz gün hayatını kaybeden usta Gazeteci Mete Akyol, İstanbul Büyükada'da düzenlenen cenaze töreni ardından toprağa verildi. Akyol'u CHP milletvekilleri Mehmet Haberal, Mehmet Akif Hamzaçebi, CHP Eski Milletvekillerinden gazeteci yazar Oktay Ekşi, Eski 1. Ordu Komutanı Hurşit Tolon, İş adamı Ali Sabancı'nın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi uğurladı.

Akyol'un eşi Gülçin Akyol ve oğlu Ufuk Akyol taziyeleri kabul etti. Ufuk Akyol, “Beklemiyorduk. Her ne kadar 81 olsa da kötü bir sürpriz oldu. Takdiri ilahi. Bir anda kendini teslim etmiş. Keşke diyecek bir şey olsaydı” dedi.

‘ONUN YETENEĞİNİ EN İYİ DEĞERLENDİREN ABDİ İPEKÇİ’YDİ’

Oktay Ekşi ise Akyol'un gazetecilik dünyasının en önemli yeteneklerinden biri olduğunu belirterek, “Birinci günden dahi insana 'karşımda gazetecilik açısından müstesna bir kişilik var' diyecek kadar belirgindi yetenekleri. Profesyonel anlamda beraber çalışan ilk arkadaşlarından biriyim. 19-20 yaşlarında çektiği fotoğraflarda başarılıydı. Sonra röportajcı olarak unutulmaz röportajlara imza attı. Onun yeteneğini en iyi değerlendirenlerden biri rahmetli Abdi İpekçi'ydi. Ve orada harika röportajlar yapmasına imkan verdi” dedi.

‘UMUT NÖBETİ'Nİ BERABER YAPTIK’

Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç de “Aşıktım onun kelimelerine, kelimelerle oynamasına. En son da 'Umut Nöbeti'ni beraber yaptık. Bir akşam telefon etti. 'Pınar ben sandalyemi Silivri'nin önüne atıyorum' dedi. At ve bana fotoğrafını gönder ben de bunu bütün dünyaya medyaya yayayım. Kamuoyu ile paylaşalım bu işi dedim. Fotoğrafı attı ve Umut Nöbeti öyle başladı Silivri kapısında. Biz onun öncülüğünü devam ettiren gazetecilerdik” ifadelerini kullandı. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Ohal’de de bu halde de yaşamak istemiyoruz

SONRAKİ HABER

Yenilenen İstanbul seçimine 32 gün kaldı | Dakika dakika gelişmeler

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa