31 Ekim 2016 00:05

JINHA çalışanı kadınlar Ankara’da açıklama yaptı

KHK ile kapatılan JINHA Ajansı Ankara Bürosu çalışanları, yaptıkları açıklama ile, kadınların sesi olmaya devam edeceklerini söylediler.

Paylaş

OHAL kapsamında yayınlanan kanun hükmünde kararname (KHK) ile kapatılan JINHA’nın Ankara Bürosu çalışanları, Konur Sokak'ta basın açıklaması yaparak, kapatma kararına tepki gösterdi. Çalışanlar adına basın açıklamasını okuyan JİNHA Muhabiri Habibe Eren, Türkiye'de kurulan ilk kadın ajansı olduklarını hatırlatarak, “Arkadaşlarımız sokağa çıkma yasaklarının ilan edildiği yerden haber aktardı ve barış gazeteciliği yaptı, bunu yaptıkları için tutuklandı. Zehra Doğan hâlâ tutsak. LGBTİ bireylerin, bedenleri teşhir edilen kadınların sesi olduk, olmaya devam edeceğiz” dedi.

Eren, kadınların ellerine aldığı kalemi yere düşürmek için almadıklarının altını çizerek, “Erkeklerin ve cinsiyetçi AKP hükümetinin kararlarına boyun eğmeyeceğiz. 'Erkekler ne hüküm verir' diye düşünmeden kadınların sesi olarak yazmaya devam edeceğiz. Şimdilik sosyal medya üzerinden haberlerimizi paylaşacağız” diye konuştu. (Ankara/EVRENSEL) 


JINHA: Kadınların sesi olmaya devam edeceğiz

JINHA: Kadınların sesi olmaya devam edeceğiz

ÖNCEKİ HABER

Suudi Arabistan Yemen’de hapishane vurdu: En az 45 kişi öldü

SONRAKİ HABER

Sudan'da 3 Haziran katliamıyla ilgili komisyon kurulacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa