30 Ekim 2016 15:33

Hasan Cemal ve Doğan Akın'ın basın kartları iptal edildi

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Gazeteciler Hasan Cemal ve Doğan Akın'ın sürekli basın kartlarını iptal etti.

Paylaş

Türkiye basınının önemli isimlerinden Gazeteci Hasan Cemal ile T24’ün Genel Yayın Yönetmeni Doğan Akın'ın sürekli basın kartları iptal edildi. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sitesinde yer verilen karar için herhangi bir bildirim yapılmadı, gerekçe belirtilmedi.

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sitesindeki (byegm.gov.tr)  "Sorgulama" bölümünde kişisel bilgileri girildiğinde Cemal ve Akın'ın sürekli basın kartları için "İptal edilmiş" ifadesine veriliyor. Sorgulama bölümünde, gerçek duruma aykırı olarak, Hasan Cemal'in de, Doğan Akın'ın da basın kartı taşıma süresinin 3 yıl 20 gün olduğu kaydı yer alıyor.

Sitede başka herhangi bir açıklama bulunmuyor.

T24, Başbakanlık Basın Yayın Genel Müdürlüğü'ne gönderdiği yazıda, karar için neden tebligat yapılmadığını ve gerekçenin ne olduğunu sorarak bilgi talep etti, ancak yanıt alamadı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Başakşehir liderlik koltuğunu bırakmadı

SONRAKİ HABER

Özgürlük Dünyası gelecektir, susturulamaz!

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa