21 Mayıs 2012 11:57

Portekiz’de toplu grev: Tren seferleri durdu

Portekiz’de 11 Haziran 2011’de Ekonomi Bakanlığı’nın aldığı kemer sıkma politikaları sonucu, kontrolörlerin tatil, izin günleri ve ekstra çalışma saatleri için yapılan ödemeler kesilmişti. Sendikalarla yapılan anlaşmaları hiçe sayılarak alınan bu karar, ülkede toplu grev yapılmasına neden oldu.Buna göre, ul

Portekiz’de toplu grev: Tren seferleri durdu

Paylaş

Portekiz’de 11 Haziran 2011’de Ekonomi Bakanlığı’nın aldığı kemer sıkma politikaları sonucu, kontrolörlerin tatil, izin günleri ve ekstra çalışma saatleri için yapılan ödemeler kesilmişti. Sendikalarla yapılan anlaşmaları hiçe sayılarak alınan bu karar, ülkede toplu grev yapılmasına neden oldu.

Buna göre, ulusal demir yollarında sefer yapan 46 tren, dün akşam saatlerinden itibaren çalışmayı tamamen durdurdu. Ulaşım işçileri sendikası SFRCI’nın başkanı Luis Bravo’ya göre bu grev, kontrolör ve bilet görevlilerinin ek ücretleri ödene dek “tam bir bağlılık” içinde devam edecek. Öte yandan grev, ülke içinde ve uluslararası demir yollarında ulaşımı sağlayan hızlı trenleri kapsamıyor. (DIŞ HABERLER)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Yemen’de bombalı saldırıda en az 90 ölü

SONRAKİ HABER

Yangın merdiveni kilitli olan pansiyonda öğrenciler camdan atladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa