Çeltikli Köyü

Çeltikli Köyü'nde 35 korucu silah bıraktı

Bitlis Merkeze bağlı Çeltikli Köyü yakınlarında yol kontrolü yapan HPG'liler, HPG'li 15 kadının yaşamını yitirdiği operasyonda yer aldıkları belirtilen 1 muhtar ile 5 korucuyu alıkoymasından sonra aynı köyde 35 korucu silah bıraktı.Bitlis Merkeze bağlı Çeltikli Köyü yakınlarında Hemkok mevkiinde yol kontrolü yap

Bitlis Merkeze bağlı Çeltikli Köyü yakınlarında yol kontrolü yapan HPG'liler, HPG'li 15 kadının yaşamını yitirdiği operasyonda yer aldıkları belirtilen 1 muhtar ile 5 korucuyu alıkoymasından sonra aynı köyde 35 korucu silah bıraktı.

Bitlis Merkeze bağlı Çeltikli Köyü yakınlarında Hemkok mevkiinde yol kontrolü yapan HPG'liler, durdurdukları araçlarda yapılan kimlik kontrolünün ardından 3'ü Çeltikli Köyü'nden olmak üzere 5 korucu ile Çeltikli Köyü Muhtarı Arafat Melek alıkonulmasından sonra köyde bulunan 40 korucudan 35'i silah bıraktı. Çeltikli Köyü karakoluna silahlarını teslim eden korucular, devletin kendilerine sahip çıkmadığını belirterek, artık bir daha silah almayacaklarını dile getirdi. Köyde kalan 5 kişinin de silah bırakacağı belirtildi. (BİTLİS)

www.evrensel.net