Muş'ta, DİHA Muhabiri İdris Sayılgan dahil 5 kişi tutuklandı

Muş'ta, DİHA Muhabiri İdris Sayılgan dahil 5 kişi tutuklandı

Muş’ta yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan DİHA Muhabiri İdris Sayılgan’ın da aralarında bulunduğu 5 kişi tutuklandı.

Muş merkezde 17 Ekim’de yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan ve aralarında DİHA Muhabiri İdris Sayılgan ile DBP ve HDP il eş başkanlarının da bulunduğu 6 kişi, İl Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından dün Muş Adliyesi’ne sevk edildi.

Savcılık ifadeleri alınan DBP Muş İl Eş Başkanı Hatice Şeker, HDP Muş İl Eş Başkanı Ayşe Söylemez, Mezopotamya Yakınlarını Kaybeden Ailelerle Dayanışma Derneği (MEYA-DER) İl Eş Başkanı Medeni Işık, DİHA Muhabiri İdris Sayılgan ve Çiçek Tutuş, “Örgüte üye olmak” iddiasıyla tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan, aralarında DİHA Muhabiri Sayılgan’ın da bulunduğu 5 kişi aynı iddiayla tutuklanarak Muş Cezaevi’ne gönderildi. Maşallah A. İse adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. (DİHA)

www.evrensel.net

0 yorum yapılmış

    Yorum yapın

    Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.