Öğretmenlerden AKP önünde kravatlı eylem

Öğretmenlerden AKP önünde kravatlı eylem

Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu (AYÖP), üyesi öğretmenler İntihar eden öğretmen sayısının 30’a ulaştığına dikkat çekmek için Sakarya Caddesi’nde toplanarak AKP İl Binasına yürüdü.Diyarbakır’da kravatıyla kendisini asarak intihar eden 26 yaşındaki öğretmen Mustafa Kaya’yı temsile

Diyarbakır’da kravatıyla kendisini asarak intihar eden 26 yaşındaki öğretmen Mustafa Kaya’yı temsilen kravat takarak yürüyen öğretmenler, AKP il binası önüne bir de kravatlı darağacı kurdular.

KULAKLAR HÂLÂ SAĞIR

Burada bir açıklama yapan AYÖP sözcüsü Canan Kılıç, Diyarbakır’da Mustafa Kaya, Trabzon’da ise Hilal Uzunkaya adlı iki öğretmenin daha intihar ederek yaşamını yitirdiğini belirterek, “Neden hâlâ kulaklar sağır, gözler kör” diye sordu. Gencecik öğretmenlerin mesleklerini yapamadığı, yaşamlarını yitirdiği bir dönemde 19 Mayıs’ın Gençlik Bayramı olarak kutlanamayacağını kaydeden Kılıç, “Milli Eğitim Bakanı bir ülkenin eğitiminden birinci derecede sorumlu caddesinde kişiyse hâlâ neden çözüm üretme niyetini bile göstermeyerek genç öğretmenlerin umutlarını tüketmekte. Hükümetin uyguladığı sistem insanların ölümüne neden oluyorsa, bahane üretmeden ya sorunu bir an önce çözmeli ya da çekip gitmelidir” dedi. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net