20 Mayıs 2012 13:49

Taraf’tan üçüncü istifa

Taraf gazetesi 1 Mayıs 1977 tartışmalarının başlamasından bu yana üçüncü istifasını da yaşadı. .”Taraf’ın “1 Mayıs 1977 katliamını sol içi çatışma” haberinden sonra istifa eden Ümit Kıvanç, Nabi Yağcı’dan sonra Ayşe Hür de istifa etti. “Taraf’la ilişkimi yeniden gözden ge&cc

Taraf’tan üçüncü istifa

Paylaş

Taraf gazetesi 1 Mayıs 1977 tartışmalarının başlamasından bu yana üçüncü istifasını da yaşadı. .”Taraf’ın “1 Mayıs 1977 katliamını sol içi çatışma” haberinden sonra istifa eden Ümit Kıvanç, Nabi Yağcı’dan sonra Ayşe Hür de istifa etti. “Taraf’la ilişkimi yeniden gözden geçirmemi gerektiren bazı gelişmeler oldu. İzniniz olursa bunların neler olduğunu açıklamayacağım diyen Ayşe Hür’ün  Taraf’ta bugün yayınlanan son yazısı şöyle:
"Okurlara açıklama metni
Sevgili Tarih Defteri okurları, üç haftadır yazmadığımı fark etmişsinizdir. İlk başta, bu ayrılığın nedeni, çeşitli mecralarda yayımlanan yazılarımı derlediğim Öteki Tarih serisinin ikinci kitabını hazırlamak için boş zamana ihtiyaç duymamdı. Nitekim ilk iki hafta içinde, eski yazılarımı elden geçirmek, yeni yazılar yazmak, bazı yazıları birleştirmek veya bölmek gibi bir dizi işi elimden geldiğince yaptım. Büyük bir aksilik olmazsa, 1918 Mondros Mütarekesi’nden, 1926 İzmir Suikastı Davası’na uzanan döneme dair yazılarımı kapsayan Öteki Tarih II (Profil Yayıncılık), mayıs ayının sonunda kitapçılarda olacak. Bana bu fırsatı verdikleri için Taraf yöneticilerine teşekkür ederim.Ancak bu dönem içinde Taraf’la ilişkimi yeniden gözden geçirmemi gerektiren bazı gelişmeler oldu. İzniniz olursa bunların neler olduğunu açıklamayacağım. Sonuçta iletişimsizliğimiz öyle bir noktaya vardı ki, benim için çok zor da olsa, Taraf’tan ayrılmam gerektiğine karar verdim.Hepinize sonsuz sevgi ve saygılarımı gönderiyor, hoşçakalın diyorum."
(MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

‘Kritik’ NATO zirvesi protestolarla başlıyor

SONRAKİ HABER

Mersin'de işçi servisi devrildi: 6 işçi yaralı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa