16 Ekim 2016 16:58

IŞİD'e ait hücre evine yönelik operasyonda patlama

Antep 500 Evler Mahallesi'nde polisin IŞİD'e ait bir hücre evine yaptığı baskın sırasında canlı bomba kendini patlattı. 3 polis hayatını kaybetti.

Paylaş

Olay, saat 12.45 sıralarında 500 Evler Mahallesi'nde meydana geldi. Polis tarafından takip edilen IŞİD'cilerin hücre evine operasyon düzenlendi. Evin çevresi kuşatılırken, yakalanacağını anlayan 'canlı bomba' kendini patlattı. 

Patlamayla birlikte ortalık savaş alanına dönerken çok sayıda kişi yaralandı. Aralarında polislerin de bulunduğu 10'dan fazla yaralı, bölgeye sevk edilen ambulanslarla kentteki çeşitli hastanelere taşınarak tedaviye alındı.

Hastaneye kaldırılan yaralı polislerden 3'ü hayatını kaybetti, 4'ü Suriye uyruklu 4'ü polis 8 kişi de yaralandı. Yaralı Suriyeli uyruklulardan 1 kişinin de hayati tehlikesi olduğu bildirildi. Olayla ilgili 7-8 kişi de gözaltına aldı.

BAŞSAVCILIK AÇIKLAMA YAPTI 

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı da konuya ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi:

"16 Ekim 2016 Pazar günü öğle 12.45 saatlerinde Gaziantep Şahinbey İlçemiz Beşyüzevler Mahallesi’nde ilimiz Emniyet Müdürlüğü’nce terör örgütü mensuplarının ikamet ettiği eve yapılan operasyon sonucu, örgüt mensuplarının üzerinde taşıdığı patlayıcı maddeyi patlatmak suretiyle 3 polis memuru şehit olurken, 4 polis memuru ve 4 Suriyeli olmak üzere toplam 8 kişi yaralanmıştır. Olay mahallinde terör örgütüne mensup 1 canlı bomba ölü olarak ele geçirilmiştir. Olayın fail veya failleri hakkında Cumhuriyet Başsavcılığımızca yoğun bir çalışma yapıldığı bir takım bilgi ve bulgulara ulaşıldığı, fail veya failler hakkında bir kanaat oluştuğu anlaşılmış, ancak soruşturmanın selameti açısından bu husustaki bilgilerin netleşmesi halinde kamuoyuyla paylaşılacaktır."(DHA)

 

ÖNCEKİ HABER

‘Dul arkadaşlarla gezip tozma’ indirim gerekçesi oldu

SONRAKİ HABER

Rize'de mantolama iskelesi çöktü, güvenlik önlemi olmayan 2 işçi son anda kurtuldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa