Kart’tan Karakullukçu hakkında suç duyurusu

Kart’tan Karakullukçu hakkında suç duyurusu

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, görevini kötüye kullandığı ve yargı görevi yapanı etkilemeye teşebbüs ettiği iddiasıyla Danıştay Başkanı Hüseyin H. Karakullukcu hakkında suç duyurusunda bulundu.‘HÜKÜMETE MİNNET BESLİYOR’Kart, basın duyurusunda şunları kaydetti: “Mesleğin onur ve saygınlığını y

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, görevini kötüye kullandığı ve yargı görevi yapanı etkilemeye teşebbüs ettiği iddiasıyla Danıştay Başkanı Hüseyin H. Karakullukcu hakkında suç duyurusunda bulundu.

‘HÜKÜMETE MİNNET BESLİYOR’

Kart, basın duyurusunda şunları kaydetti: “Mesleğin onur ve saygınlığını yitirmesine yol açan, görevini doğru ve tarafsız yapamayacağı kanısını uyandıran, kişisel duygulara kapılarak görev yaptığı ya da yapacağı izlenimini yaratan, hükümete karşı beslediği minnet duygularını her daim ifade etmekten kendisini alıkoyamayan, görevini kötüye kullanan ve yargı görevi yapanı etkilemeye teşebbüs eden Danıştay Başkanı Hüseyin H.Karakullukcu hakkında tarafımızdan, Danıştay Başkanlığına 18 Mayıs 2012 tarihinde suç duyurusunda bulunulmuştur.” (ANKARA)

www.evrensel.net