28 Eylül 2016 09:12

Kaepernick'ten 'Başka bir ülke bulsun' diyen Trump'a yanıt

Colin Kaepernick, kendisine 'Başka bir ülke bulsun' diyen Cumhuriyetçi başkan adayı Donald Trump'a yanıt verdi.

Paylaş

ABD'de siyahlara yönelik polis şiddeti ve ırkçılığı, milli marş sırasında ayağa kalkmayarak protesto eden Amerikan Futbolu Yıldızı Colin Kaepernick, Cumhuriyetçi başkan adayı Donald Trump'a yanıt verdi.

Trump'ın "Kendisine uygun başka bir ülke bulmalı" sözüne dair konuşan Kaepernick, Trump'ın cahilce bir açıklama yaptığını belirtti. Trump'a göre ülkenin durumundan memnun olmayanların, adalet, özgürlük isteyenlerin ülkeyi terk etmesi gerektiğini söyleyen Kaepernick, "Hep 'Amerika'yı yeniden harika yapalım' diyor. Açıkçası Amerika beyaz olmayanlar için hiçbir zaman harika bir yer olmadı. Ve bu söylenmesi gereken bir şey. Hadi Amerika'yı ilk kez harika yapalım."

Öte yandan NFL takımı San Francisco 49'ers'ta forma giyen Kaepernick'in protestosuna çok sayıda sporcu destek vermeye devam ediyor. NBA yıldızı LeBron James, konu hakkındaki açıklamasında milli marş için ayağa kalkmaya devam edeceğini ama Kaepernick'i desteklediğini ve söylediklerinin haklı olduğunu belirtti. James, siyahlara yönelik polis şiddeti nedeniyle kendi çocuklarının hayatından endişe duyduğunu ifade etti. (SPOR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Gülen'e giden AKP vekilleri: Partinin bilgisi vardı

SONRAKİ HABER

Kılıçdaroğlu'dan 2. yıl dönümünde “Adalet Yürüyüşü” açıklaması

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa