26 Eylül 2016 15:43

Sanat ve çağdaş eğitim hedefte

'Proje okul' statüsündeki Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesinde öğretmenlerin norm fazlası ilan edilmesine tepki gösterildi.

Paylaş

İstanbul Göztepe’de bulunan, “Proje okul” statüsündeki Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesinde öğretmenlerin norm fazlası ilan edilmesine ilişkin okulun mezunlarından tepki geldi. “Güzel sanatlar liselerine dokunma” başlığıyla yazılı açıklama yapan mezunlar, yeni atama yönetmeliğine göre ‘Proje okul” kapsamına alınan tüm güzel sanatlar liselerinde görev yapan öğretmenlerin başka okullara tayin istemek zorunda bırakıldığını belirtti.

Açıklamada, “Bu şu anlama gelmektedir; Bugün diğer köklü anadolu liseleri gibi güzel sanatlar liselerinin de kadroları tamamen değiştirilerek içleri boşaltılmaktadır” denildi. Atama yönetmeliğinin ülkede sanat eğitimi veren kurumların kökten kapatılmasına kadar varabilecek yapılanmanın ilk adımı olduğunu söyleyen Mezun öğrenciler, “Yönetmeliğe göre yeni atanan müdürlerin kendi kadrolarını kurabilecek olması politik bir kadrolaşma meselesidir. ‘Proje okulu’ adı altında çağdaş eğitim kurumlarına ve sanata yapılan bu darbe Türkiye’deki eğitim sisteminin çöküşünü açıkça gözler önüne sermektedir” dedi. Açıklamada, tüm duyarlı gazeteciler, sanatçılar ve sivil toplum örgütlerine sanata, sanatçıya ve çağdaş eğitim sistemine yapılan bu darbeye sessiz kalmamaları çağrısı yapıldı. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Yurtdaş’tan cinsel saldırıya ‘FETÖ’ savunması!

SONRAKİ HABER

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan F-35 açıklaması

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa