25 Eylül 2016 16:10

Ayşen Aksakal ilk kitabını yayınladı

Evrensel Pazar ekinde zaman zaman yazılarıyla yer alan Ayşen Aksakal’ın ilk kitabı Lakin İyi Yaşadık Everest Yayınları tarafından yayınlandı. 

Paylaş

Tarih, ekseri doksanlar. Memleket tarihinin yine gürültülü, nümayişli bir dönemi. Ayşen Aksakal, edebiyatta ihmal edilmiş o kuşağın içinden konuşuyor. Az ile yetinen, büyük acılara anıdır deyip yaşamaya devam edebilen, hatta bazılarına gülüp geçebilen, yaşamaktan keyif almak için beklentiyi hep düşük tutan bir nesil. 
Neredeyse “ara kuşak” olarak bile anılmayan bir dönemi, dayanışma parantezinde dürüstçe anlatan bu öyküler tarihe bir not düşüyor. Hüzünlü ama mağrur bir not. Ayşen Aksakal ilk kitabı Lakin İyi Yaşadık ile bir selam yolluyor. Sahibi de, muhatabı da pek çok bu selamın.

“Bize yaşanmışlıkların hakkını teslim etmek ve doğrulup yeniden yürümek düşer. Sevdiklerimiz öldüyse bize yeniden sevebilmek düşer. Artık hayalleri birileri gerçek edemiyorsa, halılar uçmuyorsa; cambaz olmak da, dereden ıslak kum çekmek de bana düşer. Hayaller bizzat beni bekler. Hayatmış bunun adı.” (Tanıtım Bülteninden) (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Pencere, yarın Zorlu’da

SONRAKİ HABER

Sezai Temelli: 23 Haziran’da faşist bloğu yıkacağız

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa