Adana

Adana'da bir öğrenci daha tutuklandı

Çukurova Üniversitesi'nde (ÇÜ) okuyan Fuat Taygar adlı öğrenci "Örgüt adına suç işlemek" ve "Örgüt propagandası yapmak" iddiasıyla tutuklandı.Adana'da geçtiğimiz gün 6 üniversite öğrencisinin tutuklandığı operasyon kapsamında dün göz altına alınan bir öğ

Çukurova Üniversitesi'nde (ÇÜ) okuyan Fuat Taygar adlı öğrenci "Örgüt adına suç işlemek" ve "Örgüt propagandası yapmak" iddiasıyla tutuklandı.

Adana'da geçtiğimiz gün 6 üniversite öğrencisinin tutuklandığı operasyon kapsamında dün göz altına alınan bir öğrenci daha tutuklandı. Hakkında gözaltı kararı bulunan Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Öğrencisi Fuat Taygar dün polis tarafından gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri ardından Taygar savcılığa sevk edildi. Savcılık Taygar'ın "Örgüt adına suç işlemek" ve "Örgüt propagandası yapmak" iddiasıyla tutuklanmasını isteyerek nöbetçi mahkemeye sevk etti. Nöbetçi mahkeme, "Örgüt adına suç işlemek" ve "Örgüt propagandası yapmak" iddiasıyla Taygar'ın tutuklanmasına karar verdi.

Adana'da 14 Mayıs'ta savcılığa çıkarılan öğrencilerden 8'i serbest bırakılmış, 6 öğrenci ise "Örgüt adına suç işlemek" ve "Örgüt propagandası yapmak" iddiasıyla tutuklanmıştı. (ADANA)

www.evrensel.net