‘15 Temmuz’ piyesinde çocukların eline silah verdiler!

‘15 Temmuz’ piyesinde çocukların eline silah verdiler!

Tüm yurtta olduğu gibi Çanakkale’de de 2016-2017 eğitim öğretim yılı törenle açıldı. Açılışa 15 Temmuz darbe teşebbüsü mizanseni damgasını vurdu.

Tüm yurtta olduğu gibi Çanakkale’de de 2016-2017 eğitim öğretim yılı törenle açıldı. Açılışa 15 Temmuz darbe teşebbüsü mizanseni damgasını vurdu. Asker kıyafeti giydirilen çocuklar, ellerinde tahta tüfeklerle demokrasi nöbeti tutup, nöbet değişimi yaptılar. Çocuklar boş kaldıklarında ise silahları birbirine doğrulttular!

Çanakkale’de 2016-2017 eğitim öğretim yılı törenle açıldı. Barbaros Hayrettin Paşa İlköğretim Okulu’nda düzenlenen törene Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Belediye Başkanvekili Rebiye Ünüvar ve protokol üyeleri katıldı. 15 Temmuz darbe kalkışmasının törenin tamamında etkili olduğu açılışta, bir de mizansen yapıldı. Mizansende çocuklara asker kıyafetleri giydirilip, ellerine tahta silahlar verildi. demokrasi nöbeti tutan çocuklar, nöbet değişimi yaptılar. 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili olarak açılan “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitler Panosu” adı altındaki dev pankartın altında nöbet tutan çocukları, zaman zaman silahları birbirlerine doğrulttukları görüldü. (Çanakkale/EVRENSEL)

Son Düzenlenme Tarihi: 19 Eylül 2016 13:12
www.evrensel.net
ETİKETLER Çanakkale