15 Mayıs 2012 12:49

Çin’de demir çekil fabrikasında patlama

Çin’in güneyindeki Guangdong eyaletinde bir demir çelik fabrikasında meydana gelen patlama sonucu 9 kişi hayatını kaybederken, 6 kişi de yaralandı.Çin medyasında yer alan haberde, Shaoguan şehrinde yer alan ve inşası devam eden demir çelik fabrikasında sürücü araçlara destek tesisleri kurulumu sırasında bir patlama o

Çin’de demir çekil fabrikasında patlama

Paylaş

Çin’in güneyindeki Guangdong eyaletinde bir demir çelik fabrikasında meydana gelen patlama sonucu 9 kişi hayatını kaybederken, 6 kişi de yaralandı.

Çin medyasında yer alan haberde, Shaoguan şehrinde yer alan ve inşası devam eden demir çelik fabrikasında sürücü araçlara destek tesisleri kurulumu sırasında bir patlama oluştuğu bildirildi. Yaşanan kaza sonucu 9 kişinin öldüğü belirtilirken, 6 kişinin de yaralandığı kaydedildi.

Kazayla ilgili soruşturmanın başlatıldığı ifade edilen haberde, yaralıların bölge hastanelerde tedavi altına alındığı bildirildi. Yaralıların ölüm tehlikesi bulunmuyor.

Öte yandan, Çin’in kuzeybatısındaki Gansu eyaletinde bir haftadır devam eden aşırı yağışlar sonucu oluşan sel ve toprak kaymalarında ölü sayısı 53’e ulaşırken, 18 kişinin kayıp olduğu belirtildi. (DIŞ HABERLER)

ÖNCEKİ HABER

Unutma Beni İstanbul’a Los Angeles’tan iki ödül

SONRAKİ HABER

Bursa'da devrilen tırdaki zeytinyağı tenekeleri yola saçıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa