15 Mayıs 2012 08:14

Adana'da 6 üniversite öğrencisi tutuklandı

Adana'da gözaltına alınan Azadiya Welat Gazetesi Adana dağıtımcısı Hediye Özbay'ın ile Çukurova Üniversitesi öğrencisi 13 kişiden 6'sı "Örgüt adına suç işlemek" ve "Örgüt propagandası yapmak" iddiasıyla tutuklandı.Adana'da önceki gün yapılan ev baskınlarından gözalt

Adana'da 6 üniversite öğrencisi tutuklandı

Paylaş

Adana'da gözaltına alınan Azadiya Welat Gazetesi Adana dağıtımcısı Hediye Özbay'ın ile Çukurova Üniversitesi öğrencisi 13 kişiden 6'sı "Örgüt adına suç işlemek" ve "Örgüt propagandası yapmak" iddiasıyla tutuklandı.

Adana'da önceki gün yapılan ev baskınlarından gözaltına alınan Azadiya Welat Gazetesi dağıtımcısı Hediye Özbay, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) öğrencileri Didem Bilgiç, Aliye Eruz, Renziye Duran, Murat Apakhan, Safiye Algür, Yusuf Utma, Selma Polat, Serdar Dündar, Seyithan Dede, Rıdvan İmre, Cihat Ayık, Tayar Korkmaz ve Meryen Güneyli, adliyeye sevk edildi. Didem Bilgiç ve Safiye Algür, emniyetteki işlemlerinden sonra serbest bırakıldı. Savcılıkta ifadeleri alınan Özbay ve Dündar serbest bırakılırken, Eruz, Duran, Apakhan, Utma, Polat, Dede, İmre, Ayık, Korkmaz ve Güneyli tutuklanma talebiyle mahkemeye gönderildi. Eruz, Korkmaz, Ayık ve Güneyli tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, Duran, Apakhan, Utma, Polat, Dede ve İmre, "Örgüt adına suç işlemek" ve "Örgüt propagandası yapmak" iddiasıyla tutuklandı. (ADANA)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

9 yaşındaki çocuğu plastik mermiyle vurdular

SONRAKİ HABER

Rezidansın 9. katından düşen kadının itilerek öldürüldüğü iddia edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa