09 Eylül 2016 13:21

Yenice köylüleri taş ocağına karşı yol kesti

Çanakkale'nin Yenice ilçesinde köylüler antik değere sahip Asartepe'de yapılan taş ocağı faaliyetini protesto etmek için yol kapama eylemi yaptı.

Paylaş

Çanakkale'nin Yenice ilçesine bağlı Sofular, Bekten ve Aşağıinova köylüleri, antik değere sahip Asartepe'de yapılan taş ocağı faaliyetini protesto etmek için yol kapama eylemi yaptı.

Taş ocağı kamyonlarının yarattığı tozdan ağaçların bembeyaz olduğunu, tarlalarına giremediklerini ve ürünlerinin yetişmediğini belirten köylüler, Yenice-Biga arasındaki yolu saatlerce trafiğe kapadılar. 2 yıldır yolun yapımı için şirketin ve yetkililerin verdikleri sözleri tutmadıklarını dile getiren köylülerin jandarma yetkilileri ile köylüler arasında yapılan görüşmelerden sonra yolun en kısa zamanda yapılacağı sözü üzerine sonlandırıldı.

Sofular Köylüleri geçtiğimiz haftalarda köyde çekim yapan Hayatın Sesi TV Çepeçevre Yaşam Programı kameralarına toz nedeniyle yaşadıkları sıkıntıları anlatarak, çözüm bulunmadığı takdirde yolları keseceklerini söylemişlerdi. (Çanakkale/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Azadiya Welat çalışanları Çoban ve İlkan tutuklandı

SONRAKİ HABER

Erdoğan Azerbaycan'da konuştu: Operasyonlara devam edeceğiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa