06 Ağustos 2016 14:30

Şimdi tecavüzcüler bu cezayı sizce hak etmiyor mu? 

Darbeye de OHAL’e de, askerin de, sivilin de ölümüne karşıyım. Ama bağışlayın tecavüzcüleri affedemem. 

Şimdi tecavüzcüler bu cezayı sizce hak etmiyor mu? 

Paylaş

Geçtiğimiz günlerde halk olarak bir darbe girişimine daha tanık olduk. Ben şiddet görüntülerinden çok etkilendim. Çocuğum istismara uğradığından beri psikolojim pek iyi değil, hiç normale dönemedim. Yıllardır tedavi görüyorum. Ama yaşadıklarımı ne zaman biraz olsun unutmaya çalışsam, memleketin şiddet içerikli gündemi buna izin vermiyor. Her şiddet olayında yeniden aynı şeyleri yaşıyorum. 
Size yaşadıklarımı kısaca anlatayım. Benim çocuğum henüz 10 yaşındaydı, çok neşeli, hayat ve sevgi dolu bir çocuktu. Tam 20 gün sonra öğrendim tecavüze uğradığını. Odasını toparlarken elime bir mektup geçti. 10 yaşındaki çocuğum intihar edeceğini yazmıştı. “Bununla nasıl yaşarım” diye yazmış dünyam başıma yıkıldı. Sizin hiç dünyanız yıkıldı mı? Her şeyden tat almayı unuttunuz mu hiç? Sizin hiç hayalleriniz yıkıldı mı? 
Ben bunları nasıl tarif ederim bilmiyorum. Kendime geldiğimde elimde mektupla yerdeydim. 10 yaşındaki çocuğum başımda “Anne neden okudun bu mektubu! Ne olur babam duymasın!” diye ağlıyor, yalvarıyordu. Ben işin peşini bırakmadım, şikâyetçi oldum. O iki iğrenç adamı tutukladılar. Dava açıldı; adli tıp, pedagog raporu derken tam bir yıl sürdü. Çocuğumun psikolojisi tamamen bozuldu, kullandığı ilaç yüzünden kilo aldı. 8 yıl hapis cezası aldılar ama biz bu yükü ölünceye dek taşıyacağız. 8 yıl sonra onlar hayatlarına devam edecekler, ama ben ve çocuğum uğradığı şiddeti asla aklından atamayacak. 
O hayat dolu çocuk yok artık. İçine kapanık, hırçın, her gün ölmek isteyen bir genç kız var. Büyüdü ama acılarla büyüdü. Okulunu bıraktı, hiç arkadaşı yok. O yok oldukça ben de yok oluyorum. Fakat hadım yasası ne yalan söyleyeyim benim içime su serpti. Hatta az buldum. Bu yasa 15 yaşın altında istismara uğrayan çocuklar için geçerli olacakmış. Halbuki her yaş için geçerli olmalı. Şimdi diyeceksiniz, “Tecavüzün önüne başka türlü geçilemez mi de böyle bir yasa çıkartıyorlar!” Şimdi bu tecavüzcüler bu cezayı sizce hak etmiyor mu? 
Ben darbeye de OHAL’e de, askerin de, sivilin de ölümüne karşıyım. Ama bağışlayın tecavüzcüleri affedemem. 
Esenyalı / İSTANBUL
 

ÖNCEKİ HABER

Aile nasıl kutsal oldu?

SONRAKİ HABER

Yüzlerce geyik öldüren avcıya hapis ve ayda 1 kez Bambi izleme cezası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa