04 Mayıs 2012 14:37

Süt sanayisini değil öğrencileri koruyun

Sağlık ve eğitim emekçileri, hükümetin ilköğretim öğrencilerine bedava süt dağıtımı sonucu, binlerce öğrencinin zehirlenmesine; hükümetin ise süt dağıtımını savunarak, zehirlenmelere rağmen dağıtımı durdurmamasına tepki gösterdi. Türk Tabipleri Birliği (TTB), Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikas

Süt sanayisini değil öğrencileri koruyun

Paylaş

ÖĞRENCİNİN SAĞLIĞINI KORUYUN

Eğitim Sen Genel Başkanı Ünsal Yıldız, “Bu sütler ne için dağıtıldı? Gerçekten çocukların sağlığı için dağıtıldıysa neden bozuk sütler hâlâ toplatılmıyor” diye sordu. Hükümetin gerçek amacının süt sanayisinin arz fazlalığını tüketmek olduğunu ifade eden Yıldız, “sektörde 75 milyon liralık ciddi bir ihale söz konusudur” dedi. Yıldız, hükümete seslenerek, “Süt sanayisini değil, öğrencilerin sağlığını koruyun” dedi. Yıldız aynı zamanda Bakan Dinçer’i de yaşanan olaylardan sonra istifaya çağırdı.

TTB: DAĞITIM STOK TÜKETMEK İÇİN YAPILMAMALI

TTB Merkez Konsey 2. Başkanı Feride Aksu Tanık ise, devletin ücretsiz süt dağıtımının eldeki stokları bitirmek için yapmaması gerektiğine dikkat çekti. Tanık, “Çocukların beslenmesi sağlık politikası olarak ele alınmalıdır. Biz çocukların bu uygulama ile sütten soğumalarını istemeyiz” diye konuştu.

SES: AKP BUNU DA ELİNE YÜZÜNE BULAŞTIRDI

SES Genel Başkanı Çetin Erdolu, AKP’nin piyasacı uygulamalarını eline yüzüne bulaştırdığını söyledi. Erdolu, son dönemde artan şiddet olayları karşısında ve 4 bin çocuğun sütten dağıtılan sütten zehirlenmesinin ardından Sağlık Bakanı’nı iki kez istifaya çağırdı.

Halkevleri Eğitim Hakkı Meclisi ise üç örgütün ardından Bakanlık önünde yaptığı açıklamada, “zehir küpü kampanyasının sorumluları istifa etsin” dedi. “AKP, pişkinliği bırak ve derhal özür dile” pankartı taşıyan Halkevleri üyeleri, üzerinde “AKP’nin sütü, zehir küpü” yazan süt kutularını da bakanlık bahçesine bıraktı. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Mardin Valiliği: 19 kişi gözaltında

SONRAKİ HABER

Kılıçdaroğlu'ya yumruk atan Osman Sarıgün, AKP'den ihraç ediliyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa