20 Haziran 2016 12:45

Tekmelenen madenci fotoğrafı yüzünden ambargo uyguladılar

Başbakanlık, Soma’da madenciye tekme atan Yusuf Yerkel’in fotoğrafını çeken muhabir Mehmet Emin Al’a ve çalıştığı 9 Eylül gazetesine ambargo uyguladı.

Tekmelenen madenci fotoğrafı yüzünden ambargo uyguladılar

Paylaş

Başbakanlık, Soma’da madenciye tekme atan danışman Yusuf Yerkel’in fotoğrafını çeken muhabir Mehmet Emin Al’a ve çalıştığı 9 Eylül gazetesine ambargo uyguladı.

Başbakan Binali Yıldırım’ın İzmir programını izlemek için önceki gün başvuruları alan Basın Yayın Enformasyon İl Müdürlüğü, dün öğleden sonra 9 Eylül gazetesini arayarak gazeteye ve muhabire akreditasyon verilmediğini bildirdiler. Gerekçe olarak başvuru çokluğunu gösteren yetkililer, Başbakanlık Basın Merkezi’nin böyle uygun gördüğünü söylediler.

Soma’daki maden kazasında bir madenciyi sokak ortasında tekmeleyen dönemin Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel’i fotoğraflayan Al’ın bu fotoğrafı dünyanın pek çok önemli gazetesinde yayınlanmıştı. Gazeteye ve gazeteci Mehmet Emin Al’a akreditasyon vermeyen Başbakanlık Basın Merkezi’nin, söz konusu fotoğraf yüzünden gazeteyi ve muhabiri kara listeye aldığı belirtildi. (İzmir/EVRENSEL)
 

ÖNCEKİ HABER

Star'ın yeni Kabataş'ı: Firuzağa

SONRAKİ HABER

Bursa’da KESK üyeleri, İstanbul bölge mitingine çağrı yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa