Define ararken metan gazından zehirlenen 3 kişiden 1'i öldü

Define ararken metan gazından zehirlenen 3 kişiden 1'i öldü

Konya Bozkır'da define aramak için kazdıkları 15 metre derinlikteki kuyuda metan gazından zehirlenen 1 kişi öldü, 2 kişi de hastaneye kaldırıldı.

Konya'nın Bozkır ilçesinde define aramak için kazdıkları 15 metre derinlikteki kuyuda patlama yaptıkları sırada çıkan metan gazından zehirlenen 1 kişi öldü, 2 kişi de hastaneye kaldırıldı. 

Olay, dün saat 17.20 sıralarında Bozkır İlçesi Hisarlık Mahallesi kırsal kesiminde meydana geldi. Ahmet Can, Ahmet Tezcan ve Abdullah Gükgur, iddiaya göre define aramak için 50 santimetre çapında, 15 metre derinliğinde kuyu kazdı. 3 kişi hazırladıkları patlayıcı maddeyi kuyuda patlattıktan sonra çıkan metan gazından zehirlendi. Durumun jandarmaya bildirmesi ardından zehirlenen Tezcan ve Gükgur, AFAD ve Jandarma tarafından kuyudan çıkartıldı, ambulansla Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Gazdan zehirlenip ölen Can'ın cesedinin çıkartılması için Karaman ve Zonguldak'tan takviye ekip çağırıldı. Can'ın cesedi, Karaman Akpınar Madencilik Tahliye ekipleri tarafından saat 06.00 sıralarında kuyudan çıkartıldı. Can'ın cesedi otopsi için Bozkır Devlet Hastanesi Morgu'na kaldırıldı. Soruşturma sürdürülüyor. (DHA)

www.evrensel.net
ETİKETLER KonyaBozkırdefine