Yaşar Kemal ‘Kuşlar da gitti’ eseriyle anıldı

Yaşar Kemal ‘Kuşlar da gitti’ eseriyle anıldı

Bursa'da Karacabey’in Eskikaraağaç Mahallesi’nde Yaşar Kemal'den ilhamla Kuş Gözlem Günü gerçekleştirdi.

Bursa'da Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü, “2016 Yılının Yazarı Yaşar Kemal” etkinlikleri kapsamında, Karacabey’in Eskikaraağaç Mahallesi’nde Kuş Gözlem Günü gerçekleştirdi. Yaşar Kemal, "Kuşlar da gitti" romanından ilhamla düzenlenen kuş gözleminde bir kez daha anıldı.

2016 Yılının Yazarı Yaşar Kemal etkinlikleri kapsamında, edebiyat tutkunları bu defa  yüzlerini doğaya çevirerek farklı bir deneyim yaşadı. Doğanın bütün unsurlarını edebiyatında işleyen Yaşar Kemal'in "Kuşlar da Gitti" romanından ilhamla Kuş Gözlem Günü, Doğayı ve Çevreyi Koruma Derneği (DOĞADER) üyelerinin rehberliğinde Eskikaraağaç’ta gerçekleştirilen kuş gözlemine çok sayıda vatandaş da katıldı.

YAŞAR KEMAL KUŞLARLA EŞLİK ETTİ

Bir yazarın, sanatçının, doğaya nasıl bakması gerektiğini anlatan, insan ve doğa ilişkisini edebiyatında büyük bir ustalıkla işleyen Yaşar Kemal, kuş gözlemi için yola çıkan ekibe, "Kuşlar da gitti" romanıyla yoldaşlık etti.

Eskikaraağaç’ta bulunan kuş gözlem tepesinde göl kuşlarını ve leylekleri gözlemleme fırsatı bulan katılımcılar edebiyatın çınarı Yaşar Kemal’i de andı. Etkinlik kapsamında Yaşar Kemal'in "Kuşlar da gitti" romanından okumalar gerçekleştirilirken etkinlikte katılımcılara Yaşar Kemal'in kitapları hediye edildi. (Bursa/EVRENSEL)

www.evrensel.net