Kamuran Yüksek: Daha güçlü mücadele etmeliyiz

Kamuran Yüksek: Daha güçlü mücadele etmeliyiz

Diyarbakır’da tutuklanan ve Adana Kürkçüler F Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderilen Kamuran Yüksek avukatı aracılığıyla mesaj gönderdi.

Yaptığı açıklamalar gerekçe gösterilerek tutuklanan ve Adana Kürkçüler F Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderilen DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, kendisini ziyaret eden İHD Adana Şubesi Eşbaşkanı Avukat İlhan Öngör aracığıyla kamuoyuna mesaj gönderdi. 

Yüksek ile cezaevinde görüştüğünü aktaran Öngör, Yüksek'in moralinin yerinde olduğunu ve direnen halka selamlarını olduğunu dile getirdi. Öngör, Yüksek'in şuan için bir odada tek başına kaldığını ve önümüzdeki günlerde ise yanına birkaç mahpusun verileceğini aktardı.

'DAHA GÜÇLÜ MÜCADELEYE'

Öngör, Yüksek ile görüşmesinde Yüksek'in şu mesajları verdiğini söyledi: " Nerde olursak olalım, içerisi dışarısı fark etmez. Bizler her zaman biat etmeden, çözümden yana, demokrasi ve özgürlük mücadelesinde aynı noktadayız. Halkımız ve demokrasi güçleri özgürlük ve onurlu bir barışın mücadelesinden asla vazgeçmemelidirler. AKP iktidarı ciddi anlamda bir kırılma yaşıyor ve bu kırılma daha da derinleşecektir. Bizler bu derinleşen AKP kırılmasında Türkiye ve Kürdistan halkları olarak birlikte ve daha güçlü mücadele etmeye devam etmeliyiz. Bu vesile ile tüm demokrasi güçlerine ve halklarımıza en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum." (DİHA)

www.evrensel.net
ETİKETLER Kamuran Yüksek