Yargıtay: MHP kararı Mayıs ayı içinde kesinleşecek

Yargıtay: MHP kararı Mayıs ayı içinde kesinleşecek

Yargıtay, MHP'de olağanüstü kurultay yapılmasına ilişkin kararının Mayıs ayı içinde yapılacak müzakere ile kesinleşeceğini açıkladı.

Yargıtay 18. Hukuk Dairesinin, Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin MHP'de olağanüstü kongre toplanmasına ilişkin kararının temyiz incelemesini mayıs ayı içerisinde tamamlayacağı duyuruldu.

Tosya ve Gemerek Asliye Hukuk Mahkemelerinin MHP’nin 15 Mayıs’ta olağanüstü kurultay yapmasının yolunu açan Ankara 12’nci Sulh Hukuk Mahkemesi’nin kararını durdurması sonrası, temyiz kararı beklenen Yargıtay 18. Hukuk Dairesi Başkanlığı
açıklama yaptı.

Başkanlığın daire kapısına asılan duyuruda, dosyanın daha müzakere bile edilmediği, Mayıs ayı içinde müzakere edileceği ve yazılı ve görsel basında kararın çıktığına ilişkin haberlerin doğru bilgiyi yansıtmadığı bildirildi. Kongreye 4 gün kaldığı için bu açıklama "Karar 15’inden sonraya kaldı" yorumlarına yol açtı.

Yargıtay 18. Hukuk Daire Başkanlığı müzakerenin Mayıs ayı içinde yapılacağını yapılan bu duyuru ile kamuoyuna ilan etti.  (HABER MERKEZİ)

 

www.evrensel.net
ETİKETLER YargıtayMHP